ВИДЕО: Маневски и Даноски во две минути за реми на Победа и Пелистер!

Победа и Пелистер ремизираа (1-1) во пелагониското дерби од 19. коло во Првата македонска фудбалска лига кое се одигра во Турново.

Главните случувања на мечот се случија во две минути од 9. до 11. минута. Најпрво Борче Маневски кој во зимскиот преоден рок од Победа премина во Пелистер, во 9. минута погоди за 0-1…

Но, многу брзо потоа во 11. минута засилувањето на прилепчани Зоран Даноски погоди за конечни 1-1…

Се вчитува...