ВИДЕО: Маркус Ериксон постигна 254 тројки од 259 обиди

Кошаркарот на Алба Берлин, Маркус Ериксон на тренинг успеа да погоди неверојатни 254 тројки од 259 обиди. Шведскиот кошаркар претходно исто така на тренинг успеа да постигне 62 тројки по ред. Ериксон во 2015 беше драфтуван од Атланта Хоукс како 50 пик, но сепак не доби шанса во најсилната кошаркаркса лига во светот. Во Европа шест години ги бранеше боите на Барселона, а сега е член на германската Алба Берлин.

 

Се вчитува...