ВИДЕО: Мбела, конечно и за триумф на Силекс

По три натпревари во кои освоија само еден бод, Силекс ја заврши есенската етапа од шампионатот со триумф против Беласица од 1-0

Во натпреварот меѓу двата тима кои посакуваа да го избегнат дното од табелата пред паузата, на крајот победи Силекс благодарение на голот на Емануел Мбела во 29. минута…

Се вчитува...