Видео: Милер пак е кошмар за Барса, Баерн води со 0-1 на „Камп Ноу“

Баерн Минхен прв стигна до водство на дербито на првото коло во ЛШ против Барселона, откако Томас Милер донесе предност на баварскиот гигант на „Камп Ноу“.

Милер и во минатото беше кошмар за катлаонците, на претходните пет меча против Барса имаше постигнато шест погодоци, скор што дополнително го подобри со денешниот погодок.

Тој имаше и мноу среќа, бидејќи топката по ударот од работ на шеснаесетникот го закачи Ерик Гарсија и го измами голманот Тер Штеген, кој немоќно следеше како таа завршува во неговата мрежа.

Се вчитува...