ВИДЕО: Митревски извонреден и против Вардар – Двојна одбрана за издвојување!

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски брани во извонредна форма сезонава. Сето тоа го демонстрира и на натпреварот против Вардар во Лигата на шампионите.

Во претходното коло од Лигата на шампионите, Митревски ја имаше најдобрата одбрана, а дефинитивно сериозно ќе конкурира и за одбрана број еден во колото со извонредната двојна интервенција од првото полувреме на натпреварот, која вреди да се погледне…

Се вчитува...