ВИДЕО: Митревски повторно маестрален – Одбрана на вечерта во ЛШ!

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски повторно беше маестрален на голот на Порто во Лигата на шампионите.

Митревски со девет одбрани беше еден од најзаслужните за втората победа на Португалците во третиот меч од ЛШ, овој пат од 26-27 на гостувањето против Динамо во Букурешт.

Македонскиот голман ја имаше досега и најдобрата одбрана на вечерашните натпревари од Лигата на шампионите…

Се вчитува...