ВИДЕО: Митревски се врати на најдобар начин, но…. залудно!

ЕКИПА во Дебрецин,

Стеван Цаневски

Никола Митревски на најдобар начин се врати во македонската репрезентација откако доцна синоќа пристигна во Дебрецин.

Македонскиот чувар на мрежата беше одличен во второто полувреме одржувајќи не до крај во игра за триумф против Црногорците, но овој пат нападот потфрли и на крај мораше да се задоволиме со пораз.

На крај ќе останат забележани само одличните одбрани на Митревски од дуелот со Црна Гора…

Се вчитува...