ВИДЕО: Молк, тага, „трагедија“ – Во последната секунда промашување на Чанаџија!

„Вардарки“ немаа втора година по ред среќа да дојдат до европската круна! Повторно во повеќе од драматична завршница „црвено-црните“ останаа без европскиот врв откако загубија од Ѓер, овој пат со 27-26…

Во последната секунда Андреја Чанаџија имаше можност да го доведе македонскиот шампион до пенали и битка за трофеј, но не успеа да реализира… За молк, тага, „трагедија“ потоа!

Се вчитува...