ВИДЕО: Моралес со проектил од 10 метри го реши мечот, па со крајно вулгарен гест кон битолчани

Куни Моралес беше убедливо најдобриот поединец во редовите на Вардар во победата од 23-26 која на „црвено-црните“ треба да им ја остави титулата – најдобри во Македонија.

Моралес го постигна и дефинитивно клучниот погодок на мечот, проектил со шут од 10 метри за 22-24 со што ја најави победата на Вардар.

Но, веднаш потоа Моралес и со крајно неспортски потег, вулгарно покажувајќи на својот полов орган кон битолчани. Срамно, далеку од спортско-професионално однесување на најдобриот поединец кај вардарци…

Се вчитува...