ВИДЕО: Нов евро-гол на Агим Ибраими – Мајсторија од 20 метри!

Агим Ибраими и натаму погодува сезонава во дресот на Кукс во албанскиот шампионат.

Кукс загуби со 2-1 на гостувањето против Скендербег, а Ибраими погоди во 69. минута ублажувајќи го поразот на својот тим.

За Ибраими ова е 14-ти гол сезоната, издвојувајќи се на второто место на листата на најдобрите стрелци веднаш зад Нигериецот Фрајдеј кој има 15 гола.

Се вчитува...