ВИДЕО: Одбраната на Вардар како „швајцарско сирење“ – Бендтнер си поигра, па 3-0…

Бледите игри кои изминатиов период „вардарци“ ги демонстрираа и на домашната сцена, продолжени и во 2. коло од Лигата на Европа… Розенборг на 20 минути до крајот веќе води и со 3-0 против Вардар.

Искусниот Никлас Бендтнер си поигра со пета покрај заспаната вардарова одбрана, па дефанзивецот Хенденштад оставен сам стрела за 3-0…

Се вчитува...