ВИДЕО: Одлично прво полувреме на Шкупи – супер гол на Бајрами

Шкупи мина одлично прво полувреме во првиот натпревар од квалификации за Лига Европа на гостувањето против Пјуник во Ереван. Чаирчани по првите 45 минути водат со 1-2.

Домашните дојдоа до предност со голот на Вардаријан уште во 4. минута од пенал…

Но, капитенот Мухарем Бајрами директно од слободен удар израмни во 26. минута…

За да предност во 43. минута донесе Дарко Илиески…

Се вчитува...