ВИДЕО: Пенал-рулетот по кој Борец закажа пресметка со Победа…

Борец од Велес на 2. јуни во Струмица ќе го игра баражот за влез во Првата македонска фудбалска лига против прилепска Победа, откако денеска на теренот на комплексот „Куќа на фудбалот“ во Скопје славеше против Гостивар по изведувањето на пеналите со 5-4.

Голманот на Борец, Микица Ѓорѓиевски уште во првата серија го одбрани пеналот на најдобриот стрелец на Гостивар, Илирид Адеми… Понатаму во продолжението немаше ниту една грешка кај велешани, а победничкиот петти гол го постигна Ѓорѓи Ѓорѓиев…

Се вчитува...