ВИДЕО: Пепи Георгиев со гол во 91. минута за еуфорија на „Младост“ во Струмица

Струмичка Беласица дојде на само бод од Силекс во битката за опстанок, на три кола до крајот на шампионатот, откако славеше во 33. коло од ПМФЛ со 3-2 против Ренова.

Победа на Беласица ја донесе Пепи Георгиев со убав погодок во 91. минута од натпреварот за тотален пресврт…

Претходно, струмичани поведоа преку Мирчевски во првото полувреме.

Но, Ренова со два гола на Гафури и Кадриу дојде до пресврт водство од 1-2…

За да потоа следи „пеколен финиш“ на домашните кои најпрво преку Милушев во 86. минута израмнија а преку Георгиев во 91. минута и победија.

Се вчитува...