ВИДЕО: „Петардата“ на Шкендија против Силекс

Шкендија продолжи со одличните ефикасни игри во домашното првенство. По победата од 2-6 на гостувањето против Работнички во Скопје, тимот на Ќатип Османи денеска сервираше „петарда“ за Силекс во 6. коло од Првата лига.

Хет-трик на дуелот запиша најновото засилување во тимот Изаир Емини, а по еднаш во листата на стрелците се запишаа и капитенот Ферхан Хасани како и Бесарт Абдурахими…

Се вчитува...