ВИДЕО: Пјуник со евро-гол од 30 метри до брзо водство против Шкупи

Шкупи многу брзо дојде до позиција сега да брка погодок против Пјуник во желбата за пласман во второто квалификациско коло од Лигата на Европа, откако на реваншот во Скопје гостите од Ерменија дојдоа до предност од 0-1 по само седум минути игра.

Во 7. минута Једигарјан постигна евро-гол со шут од околу 30 метри за водство на Пјуник од 0-1…

Се вчитува...