ВИДЕО: По само 12 минути, Зрињски веќе води против Академија Пандев

По само 12 минути игра на првиот натпревар од почетното квалификациско коло за Лигата на Европа, Зрињски дојде до предност од 0-1 против Академија Пандев на националната арена „Тодор Проевски“ во Скопје.

И покрај почетната иницијатива на „пандевци“, гостите стигнаа до предност благодарение на одличната акција во 12. минута која со погодок ја круниса Хаџиќ…

Се вчитува...