ВИДЕО: Победа ги слави Набуезе и Танушев

Победа се проби на четвртата позиција на табелата по 13. коло од Првата македонска фудбалска лига, благодарение на триумфот од 2-0 против Силекс.

Прилепчани, на дуелот кој се играше во Кичево, сосема заслужено стигнаа до триумфот со двата погодоци во второто полувреме. Најпрво погоди Набуезе Чиназорм во 60. минута, а конечните 2-0 ги потврди Ѓорѓи Танушев со голот во 90. минута….

Се вчитува...