Видео: Поздрав од Каиро – Македонија е во главната фаза од СП 2021

Македонската репрезентација со победата над Чиле обезбеди пласман во главната фаза од СП 2021, а организаторот веднаш по мечот објави и кратко видео од фотографирањето на „црвено-жолтите“, како една од најдобрите 24 селекции во светот.

Поздрав од Каиро – Македонија е во главната фаза…

Се вчитува...