ВИДЕО: Пресвртот на Вардар – Лазаров промаши, Вардар поведе (13-12)

Израмнето прво полувреме меѓу Вардар и Барселона во второто полуфинале на Ф4 турнирот во Келн.

Македонскиот шампион имаше негатива и од три гола (5-8) во текот на првото полувреме, но со одлична игра во одбраната успеа да стигне до пресврт, за првпат поведувајќи со 12-11 пред финишот, откако капитенот на македонската репрезентација Кирил Лазаров промаши, а потоа Карачиќ смести во празната мрежа на Каталонците…

Се вчитува...