ВИДЕО: Проектил на Симе Христов, Борец го победи Гандзасар

Во уште една македонско-ерменска фудбалска пресметка денеска, но овој пат од пријателски карактер, новиот прволигаш Борец славеше против прволигашот од Ерменција, ФЦ Гандзасар со 1-0.

Велешани до триумфот дојдоа благодарение на евро-погодокот на Симе Христов кој директно од слободен удар испрати вистински проектил за прва меѓународна победа на Борец по осамостојувањето…

Се вчитува...