ВИДЕО: Прв триумф за струмичани – Како Беласица мина триумфално низ Тетово….

Беласица во 6. коло дојде до првата победа по враќањето во Првата македонска фудбалска лига.

Струмичани сосема заслужено стигнаа до славје на гостувањето против Ренова во Тетово, триумфирајќи со 0-2. Двата погодоци дојдоа во вториот дел. Најпрво погоди Серафимовски во 70. минута по катастрофалната грешка на домашниот голман, а потоа во 85. минута Филип Ивановски со гол круниса еден брз контранапад на сините…

Се вчитува...