ВИДЕО: Ренова има негатива по првото полувреме на мечот со Хајдук

Фудбалерите на Ренова имаат негатива од 0-1 во пресметката со сплитски Хајдук по првото полувреме во 2. квалификациско коло за Лига Европа.

На натпреварот кој се игра на тренинг-центарот „Петар Милошевски“ во Скопје, Хрватите поведоа со голот на Чакташ уште во 4. минута од средбата.

Во продолжението Хајдук имаше можности и за поубедлива предност, но останаа нереализирани неколку шанси на гостите.

Се вчитува...