ВИДЕО: Роденденско изненадување за Висар Муслиу…

Дополнително загревање на позитивната атмосфера пред утрешниот натпревар со Исланд за македонските репрезентативци и вечерва по тренингот преку роденденското изненадување за дефанзивецот Висар Муслиу.

Фудбалерот на Мол Фехервар денеска слави 27 години, а неговите соиграчи и комплетната репрезентација не пропуштија можност за мало изненадување…

 

Се вчитува...