Видео: Шестгодишно дете перфектно го имитира Федерер

Малиот Ју Носуке од Јапонија стана познат во тенискиот свет откако неговите родители објавија видео во кое шестгодишното дете перфектно ги имитира движењата на Роџер Федерер.

Носуоке го зеде рекетот во раце додека на ТВ гледаше меч на Федерер и беспрекорно ги ископира неговите движења и удари. Погледнете го видеото што вирално се рашири во последните 24 часа…

Се вчитува...