ВИДЕО: Шкендија шокирана во 91. минута…. Голот на Естонците за елиминација на тетовци

Шкендија доживеа вистински шок со гол примен во 91. минута кој значеше крај на настапите во ЛШ за тетовци. Номе Калју стигна до посакуваните 1-2 за пласман во следната рунда натпревари во квалификациите за Лигата на шампионите со погодокот на Лилиу…

Се вчитува...