ВИДЕО: Шкендија со голот на Крстевски експресно поведува со Брегалница

Шкендија прва поведува на денешните четири натпревари од 25. коло во Првата македонска фудбалска лига.

Тетовски експресно, уште во 7. минута дојдоа до предност од 1-0 против Брегалница на дуелот во Тетово.

Искористувајќи ја грешката на гостинската одбрана, Рамадани одлично асистираше до поранешниот фудбалер на АП Брера, Ване Крстевски кој убаво погоди од околу 12 метри.

Се вчитува...