ВИДЕО: Што се случува кога ќе се налути Леброн?

Серијата победи на ЛА лејкерси беше прекината со поразот во Орландо, што само го налути Леброн Џејмс пред второто гостување во низа на „езерџиите“ во Флорида.

Бесот на „кралот“ Џејмс го почувствува неговиот поранешен клуб Мајами, „жешките“ не најдоа начин да го „изгорат“ големиот ас, кој доминираше од почеток до крај и со 51 поен му донесе нова победа на својот тим.

Погледнете како изгледаше шоуто на Леброн Џејмс во Мајами…

Се вчитува...