ВИДЕО: Швајцарците надмоќни – избраниците на Станојковиќ „туширани“ во првото полувреме

Репрезентацијата на Македонија до 19 години има негатива од 0-1 против Швајцарија по првото полувреме во првиот натпревар од квалификацискиот турнир за пласман во елитната рунда за ЕП.

Швајцарците комплетно доминираа во првите 45 минути против избраниците на Вујадин Станојковиќ, сосема заслужено стигнувајќи до предност со погодокот на Угриниќ во 33. минута…

Македонија на натпреварот игра во следниот состав: Стевковски, Тодоровски, Антоски, Тодоров, Руфати, Трајановски, Чурлинов, Атанасов, Елмас, Митревски, Трапановски.

Се вчитува...