ВИДЕО: Силекс намалува на „Филип Втори“ преку гол од пенал на Парфаит…

Силекс во последните 15 минути ќе се обиде да дојде и до израмнување на дуелот против Работнички на „Филип Втори“ во 2. коло од Првата македонска фудбалска лига, откако во 70. минута го намали резултатот на 2-1.

Во домашниот шеснаесетник беше соборен Мбела, а Парфаит беше прецизен од белата точка…

Се вчитува...