ВИДЕО: Солзи кои болат… Пенезиќ, Лакрабер, Радичевиќ не можеа да се воздржат!

Солзите од разделбата со скопската публика минатиот месец, „вардарки“ ги пренесоа и во Будимпешта… Но, не солзи радосници како што очекуваа и посакуваа пред заминувањето на Ф4 турнирот!

Уште еднаш во „инфарктен“ натпревар црвено-црните загубија а Пенезиќ, Лакрабер, Радичевиќ, Цвијиќ… на крајот од мечот не можеа солзите да ги задржат! За некои од нив ќе нема следна шанса, а поголемиот дел европска титула од следната сезона ќе бркаат со некои други клубови!

Се вчитува...