Видео: Стана најмлад голман во историјата на ЛШ, па се посрамоти во Неапол

Мартен Вандерворт испиша историја откако вечерва стана најмлад голман во историјата на ЛШ, настапувајќи за Генк на гостувањето против Наполи на возраст од 17 години и 287 дена.

Сепак, дебито во елитното европско натпреварување му се претвори во вистински кошмар по само две минути игра, откако се обиде да дрибла во својот петерец, но не се снајде, па Милик лесно ја затресе неговата мрежа.

Се вчитува...