ВИДЕО: Стјепановиќ од пенал ги носи „романтичарите“ во водство

Работнички има предност од 1-0 на арената „Филип Втори“ на дуелот против Академија Пандев. Капитенот Остоја Стјепановиќ од пенал во 13.минута го отвори резултатот на овој меч. Претходно, Игор Недељковиќ беше фаулиран од противничкиот голман Џураковиќ во шеснаесетникот на „пандевци“.

Се вчитува...