ВИДЕО: Столе – национале со ремек-дело, феноменална шрауба од осум метри!

Македонскиот репрезентативец Стојанче Стоилов игра феноменална партија во дресот на Вардар на дуелот против германски Фленсбург.

Осум погодоци има Стоилов на седум минути пред крајот на натпреварот во кој македонскиот шампион има 28-23, меѓутоа дефинитивно за издвојување е ремек-делото за водство од 25-21 на Вардар. Мајсторски изведена шрауба која вреди да се погледне…

Се вчитува...