ВИДЕО: Страшна повреда за Кингсли Коман

Францускиот интернационалец Кинсли Коман заработи сериозна повреда на коленото на вечерашниот меч од Лигата на шампионите меѓу Баерн Минхен и Тотенхем (3-1). Тој беше стрелец на првиот гол за домашниот тим во 14.минута, но десет минути подоцна при еден спринт сериозно се повреди и најверојатно го скина лигаментите на коленото.

Коман и претходно имаше тешки повреди во кариерата и најави дека ќе стави крај на активното играње фудбал доколку уште еднаш му се случи сериозна повреда.

 

Се вчитува...