ВИДЕО: Супер-гол на Атанасов – Македонија намалува на „Олимпико“!

ЕКИПА во Рим,

Никола Станикевски

Македонската репрезентација ја намалува предноста на Италија на „Олимпико“ по само седум минути во второто полувреме.

Одлична акција на македонските репрезентативци. Алиоски нафрли од левата страна, а нововлезениот Јани Атанасов, кој влезе во игра на местото на Аријан Адеми, со глава од непосредна близина погоди за намалување на водството на Италија на 3-1…

Деби гол за Атанасов за Македонија и тоа против Италија на „Олимпико“…

Се вчитува...