ВИДЕО: Супер погодоци во Маџари… Лира и Новак за пресврт триумф на Вардар!

Повеќе од интересен фудбал на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари каде Вардар со пресврт дојде до триумф од 2-1 против Шкупи.

По првиот дел чаирчани имаа предност со прекрасниот гол на Сержињо во 29. минута…

Но, потоа во вториот дел далеку подобра игра на Вардар. Лира најпрво израмни во 53. минута…

А, потоа во 62. минута дефанзивецот Евгениј Новак стрелаше за победа од 2-1!

Се вчитува...