ВИДЕО: Три акции од учебник, три гола и три бода за Шкендија

Шкендија сосема заслужено дојде до убедлив триумф од 0-3 против Ренова во последното есенско коло од Првата македонска фудбалска лига.

„Црвено-црните“ до трите бода стигнаа благодарение на трите убави акции во 23., 67. и во 88. минута. Првиот погодок беше дело на Валмир Нафиу, а вторите два речиси според идентични контранапади на Шкендија ги реализираа Бесмир Бојку и Омар Имери…

Се вчитува...