ВИДЕО: Три години вардаров незаборав – Голот на Чупиќ кој ја ‘здрма’ Европа!

На денешен ден пред три години Вардар ја прослави својата прва европска шампионска титула.

Во големото финале на Ф4 турнирот во Келн, Вардар славеше против француски ПСЖ со 24-23. На седум секунди пред крајот Иван Чупиќ беше херојот на црвено-црните совладувајќи го легендарниот Омејер за огромно македонско славје… За незаборав!

Се вчитува...