ВИДЕО: Три гола како по учебник – Шкендија лесно со Работнички!

Шкендија одигра квалитетна партија славејќи убедливо со 3-0 против Работнички во 32. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Тетовци запишаа три убави погодоци по одлични акции како од учебник, заслужено нанижувајќи уште еден триумф сезонава… Најпрво во 22. минута погоди Жуниор, потоа во 55. минута во листата на стрелците се запиша и Благоја Тодоровски, а сето тоа убаво го заокружи Арменд Алими во 84. минута…

Се вчитува...