ВИДЕО: Црн ден за водечката тројка – И Шкупи губи…!

Црно 30. коло од Првата македонска фудбалска лига за водечката тројка Струга ТЛ, Шкендија и Шкупи кои имаат негативни резултати во битката за трофејот.

По Струга ТЛ и Шкендија кои имаа негатива уште по првото полувреме, сега и Шкупи губи на гостувањето во Гостивар.

Домашните поведоа на мечот со голот на Кировски во 62. минута.

Се вчитува...