ВИДЕО: Вардар експресно поведе во Штип – Шушњара донесе предност за „црвено-црните“

Вардар експресно поведе во Штип на дуелот против Брегалница во 30. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Во повеќе од значајниот натпревар и за двата тима, „црвено-црните“ поведоа уште во 8. минута со голот на хрватскиот интернационалец Шушњара.

Се вчитува...