ВИДЕО: „Вардарци“ не играат ниту за честа – Голот на Шкупи за 0-1 на „Филип Втори“!

И покрај тоа што веќе е јасно дека ги загубија сите шанси за одбрана на шампионската титула, сепак изненадувачка е бледата игра на „вардарци“ сезонава во првенството…

„Црвено-црните“ и по 45 минути од дуелот со Шкупи на „Филип Втори“ во 27. коло од ПМФЛ имаат негатива од 0-1. Гостите со убав погодок на Омар Имери во 31. минута, по центаршутот на Адем, дојдоа до предност со која заминаа на одмор…

Се вчитува...