ВИДЕО: Здравковски стрелец за Мадервил по мајсторска двојна акција

Македонскиот репрезентативец Давор Здравковски го постигна својот прв погодок во дресот на шкотски Мадервил сезонава.

Здравковски пролетва игра стандардно за Мадервил, сето тоа сега крунисувајќи го и со гол во победата од 1-5 на неговиот тим на гостувањето против Рос Каунти.

Македонскиот фудбалер од средниот ред во 90.минута од мечот, по убава двојна акција, стрелаше за 1-4 во тие моменти…

Се вчитува...