Видеото кое се чекаше: Како тренерот на Хабиб буквално го „разбива“ МекГрегор (ВИДЕО)

Долго време светот на спортот се оптоварува со хаосот кој настана пред една недела по УФЦ борбата во Лас Вегас меѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор МекГрегор.

Додека многумина беа фокусирани на Хабиб кој го прескокна кафезот и се одлучи на физичка пресметка со членови од тимот на МекГрегор во публиката никој не забележа што се случуваше во октагонот. Па, конечно се појави и видео снимката во која се гледа дека тренерот на Хабиб брутално го претепа МекГрегор, иако во голема мера и кукавички од зад грб… Токму поради тоа се и најавите дека и тренерот на Русинот сега го очекува казна.

 

 

Се вчитува...