Вистински херој: Михајловиќ контра леукемијата, ја води Болоња од клупата

По 40 дена минати низ континуирани лекарски третмани Синиша Михајловиќ ја напушти клиниката и вечерва ја води Болоња од клупата, на отворањето на новата сезона од Серија А на гостувањето против Верона.

За многумина, Михајловиќ е вистински херој кој успешно се бори против леукемијата а не сака воопшто и да го остави на „цедило“ својот тим, поради што самиот инсистирал да го води составот во првото коло од новата сезона.

Се вчитува...