Влаховиќ донесе значајна победа за Фиорентина над Лацио во битката за опстанок (ВИДЕО)

Фиорентина дојде до повеќе од значајна победа од 2-0 против Лацио во битката за опстанок во Серија А.

Тимот од Фиренца победата ја најави со голот на Влаховиќ во 32. минута, а истиот играч ги заокружи и конечните 2-0 во 89. минута.

 

Со овие три бода се издвои на седум бода предност во однос на Беневенто кој е на позиција за напуштање на најквалитетното италијанско друштво.

 

Се вчитува...