Влатко Граниќ нов кошаркар на КК Кожув (ВИДЕО)

Искусниот хрватски интернационалец Влатко Граниќ е најновото засилување на македонскиот кошаркарски прволигаш Кожув. Граниќ во Гевгелија доаѓа од редовите на хрватскиот Алкар во кој беше дел минатата сезона.

Покрај во Алкар, Граниќ во кариерата има играно во колеџ тимот на Лојола, како и за Манчестер Џајантс и Колин.

 

Се вчитува...