Во ФА купот годинава ќе се играат повторени мечеви

Раководсвото на англискиот ФА куп ги враќаат повторените мечеви во најстарото фудбалско натпреварување во светот. Во минатата сезона поради доцниот старт на сезоната предизвикан од пандемијата со коронавирусот доколку натпреварот завршеше нерешено по деведесет минути се преминување на продолженија, нешто што традиционално никогаш не беше случај во ова натпреварување.

Пред два дена истот така беше потврдено дека полуфиналињата во Лига купот ќе се играат во два меча. ФА потврди дека 4. коло ќе се игра од 4. до 7. февруари што е покасно од обичното, а причина е паузата поради меѓународните обврски која следи од 24. јануари до 1. февруари.

Се вчитува...