Во мечот на најдобрите од Втората лига: Борец подобар од Струга ТЛ

Во натпреварот меѓу водечките екипи во двете второлигашки конкуренции, источната и западната, велешки Борец славеше со 0-1 на гостувањето против Струга Трим Лум.

На натпреварот кој се одигра на Градскиот стадион во Струга велешани дојдоа до победата благодарение на погодокот на Георгиев во 52. минута од средбата.

Се вчитува...